• Dolar Alış 5.3606TL
  • Dolar Satış 5.3392TL
  • Euro Alış 6.1109TL
  • Euro Satış 6.0865TL

KPSS Kaldırılsın mı ?

, 0 Yorum

Diyanet-Sen KPSS kaldırılsın, onun yerine kurumların kendi bünyesinde sınavlar yapılsın konusunu açıkladı.

Memur Sen’e bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “KPSS’nin kaldırılıp kurumların kendi bünyesinde sınav yapmasının konuşulması gerektiğini” defaaten dile getirmişti.

Sosyal Medya Hesaplarımız İçin Tıklayınız

En son Adana Diyanet Sen şubesinde bu gerçeği dile getiren Bayraktutar,“KPSS kaldırılmalı ve her kurum kendi bünyesinde alanıyla ilgili sınav yapmalıdır. Bunun yanında 3600 ek gösterge talebi öncesinde bütün din görevlilerinin 4 yıllık mezun olmaları sağlanmalı. Diyanet İşleri Başkanlığımız donanımlı çalışan istiyorsa İLİTAM konusunda üzerine düşeni yapacaktır” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Bayraktutar, ileri sürdüğü bu görüşlerinde haklı çıktı. Devlet, KPSS altında sınav yapmanın liyakat suikastı olduğunu görerek vazgeçti. Artık her kurum, kendi alanında yaptığı eski sisteme göre daha objektif kriterin uygulandığı sınavlarla kendi kalifiye elamanını seçme şansı yakaladı.

Memur Sen’in yetkiyi almasıyla memur lehine değişen özlük hakları aynı paralelde Diyanet Sen’in girişimleriyle Diyanet camiasında da din görevlilerin sahip olduğu pek çok hakkın iyileştirilmesini sağladı.

Diyanet Sen Başkanı Mehmet Bayraktutardaha önce giriştiği ama “sırf Diyanet Sen’in başarı hanesine artı olarak yazılacağı korkusuyla”muhalif sendika ve FETÖ’nün etkin bir şekilde rol aldığı süreçte sekteye uğratılan İLİTAM konusunda din görevlilerinin 4 yıl mezuniyet hakkı elde etmesi için uğraş verecek.

diyanet_sen_sevdasi_vatan_olmayanin_mayasi_tutmaz_h90801_eff83

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN