• Dolar Alış 5.3606TL
  • Dolar Satış 5.3392TL
  • Euro Alış 6.1109TL
  • Euro Satış 6.0865TL

Çocuk Gelişiminde Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alır ?

, 0 Yorum

Çocuk Gelişiminde Çalışanların Maaşları 2016,Küçük çocukların gelişimi konusunda yardımcı olan sağlık bakanlığı bünyesine bağlı olan Çocuk gelişim uzmanları ne kadar maaş alıyor? Hangi üniversiteleri bitirmeleri gerekiyor bu makalemizde sizlere onu belirteceğiz

Çocuk gelişim uzmanları anormal bir çocuğun gelişimini etkileyen faktörlerin ne olduğunu belirler ve ona çözüm bulur. Çözümü bulan söz konusu uzmanlar aileye bildirim yaparlar. Çocuk gelişim uzmanları dilerseler devlet memuru olarak çalışabilir dilerseler de özel bir şirkette yine çocuk gelişim uzmanı olarak çalışabilirler.

Çocuk gelişim uzmanı olabilmek için Üniversitenin 2 yıllık veya 4 yıllık çocuk gelişim bölümünü okumanız gerekmektedir veya Üniversitelerin sertifikalı eğitimlerinden birini tamamlamanız gerekmektedir.. Çocuk gelişim uzmanlarının şuanda maaşları hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Çocuk Gelişimi Sertifikasına nasıl sahip olabilirim ?

  • Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin düzenlediği Uzaktan Eğitim ile tüm Türkiyeden katılabileceğiniz sertifika programı için tıklayınız.

Çocuk Gelişimi Çalışan Maaşları
Çocuk Gelişimi görevli olan personelin maaşı 2200 TL ile 2500 TL arasında farklılık gösterebilir çalıştığı kurum ve şirkete göre değişir, Kamuda Çalışıyor ise Aile yardımı ve Çocuk yardımı gibi ek ücretler almaktadırlar.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN